VIDEO/ 114 vite pritje për të fituar trofeun e parë, klubi modest siguron Europën përmes Kupës

Jul 2, 2020 | 16:58
SHPËRNDAJE

Anders Jakobsen ishte heroi i skuadrës daneze të futbollit Sonderjyske ku me dopietën e tij i siguroi kupën e Danimarkës. Ky klub ka 114 vite i formuar dhe ky është trofeu i parë i fituar.

sonderjyske

Sondejyrkse fitoi 2-0 finalen kundër Alborg me këto të fundit që ishin pretendentët kryesorë për fitimin e kupës. Me fitin e kupës së Danimarkës klubi i Sonderjyrske me 114 vite histori siguroi edhe pjesëmarrjen në Europë.


PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.