Vendosen edhe përballjet për Europa Ligën, short i vështirë për Interin. Buzëqesh Junajtid, ja të gjitha ndeshjet dhe datat

| 13:56
SHPËRNDAJE

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nion të Zvicrës është hedhur edhe shorti i Europa Ligës.

europa lige shorti

Janë përcaktuar disa çifte interesante, siç është ajo mes fituesit të Getafe-Inter përballë fituesit të çiftit Leverkusen-Reinxhërs.

Short disi i lehtë për Junajtid, i cili nëse kalon LASK, në fazën çerekfinale përballet me fituesin e Kopenhagen-Instabul Bashaksehir.

Raundi i 1/8-ve do të luhet më 5 dhe 6 gusht. Çerekfinalja më 10 dhe 11 gusht, gjysmëfinalet më 16 dhe 17 gusht dhe finalja e madhe në Këln më 21 gusht.

Faza çerekfinale:

C1: Fituesi i Shaktor Donjetsk-Volfsburg VS Fituesi i Bazel-Aintraht.

C2: Fituesi i Junajtid-LASK VS Fituesi i Kopenhagen-Istanbul Bashaksehir

C3: Fituesi i Getafe-Inter VS Fituesi i Leverkusen-Reinxhërs

C4: Fituesi i Roma-Sevija VS Fituesi i Uolves-Olimpiakos

Faza gjysmëfinale:

C2-C4

C1-C3

Ndeshjet e para të dueleve të raundit të 1/8
Shakhtar Donjetsk-Volfsburg (2-1)
Bajer Leverkusen-Reinxhërs (3-1)
Uolves-Olimpiakos (1-1)
Mançester Junajtid-LASK (5-0)
Bazel – AintrahtFrankfurt (3-0)
Kopenhagen-Istanbul Basakshehir (0-1)
Getafe-Inter (ndeshje teke)
Roma-Sevija (ndeshje teke)

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.