Vendim surprizë/ U transferua me bujë te skuadra e re, ish-sulmuesi i Çelsit “var këpucët në gozhdë” pas vetëm 3 ndeshjesh

Sep 14, 2021 | 19:26
SHPËRNDAJE

Mbylli para kohe aventurën me Luganon, Demba Ba tërhiqet nga futbolli!. Demba Ba i jep fund futbollit të luajtur në moshën 36-vjeçare, teksa u aktivizua vetëm 3 ndeshje me skuadrën zvicerane, edhe pse u transferua me bujë në muajin qershor.  

img_580_380_center_articles-504178

Ish-sulmuesi i Hofenhemit, Njukastëll Junajtid, Çelsit dhe Beshiktashit, vendosi të varë këpucët në gozhdë duke i surprizuar të gjithë.

demba

Sulmuesi senegalez vendosi të mbyllë karrierën me 465 ndeshje në total dhe 215 gola të realizuar me të gjitha klubet të cilat është aktivizuar.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/