Vdes infermierja shqiptare në Itali, u përplas nga makina teksa shkonte në punë

SHPËRNDAJE

Një aksident i rende me makine i ka marre jeten nje gruaje te moshes 50-vjecare ne Itali.

shqiptarja italu 50

Ngjarja ka ndodhur këtë mëngjes, në Toscana, rreth ores 06:45, ne nje segment rrugor mes komunave të Bolonjës, Rastignano dhe San Lazzaro, ku ne kete te fundit edhe banonte viktima.

Shofere e makines qe shtypi shqiptaren ishte një grua nga Bolonia, e cila menjëherë pas përplasjes u ndal dhe kërkoi ndihmën e ambulances per viktimen.

Sipas hetimeve, nuk kishte dëshmitarë në vendngjarje teksa jane marre kamerat e zones per te pare nese gruaja eshte aksidentuar te vijat e bardha apo jo.

Mediat italiane shkruajne se viktima punonte si infermiere në “Villa Serena” dhe po shkonte ne pune.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakBushati merr garanci: Suedia mbështet Shqiperinë në procesin e integrimit
Artikulli tjetërMinistria e Drejtësisë kërkon shkarkimin e gjyqtarit Curri, liroi 'Zotin' e drogës në Itali

S'KA KOMENTE

Comments are closed.