Vdekja e 7-vjeçares në Himarë, nis protesta e qytetarëve përpara Ministrisë së Brendshme

Aug 4, 2022 | 19:00
SHPËRNDAJE

Qytetarë dhe aktivistë janë mbledhur mbrëmjen e sotme përpara Ministrisë së Brendshme në protestë pas vdekjes tragjike të 7-vjeçares Jonada Avdia në Himarë.

protestaministriaebrendshme

Ashtu siç ishte paralajmëruar, protesta nis në orën 19:00. Tubimi është mbështetur dhe nga Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë.

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Minitrave Bledi ÇUçi dhe Mirela Kumbaro pas ngjarjes së rëndë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura