Unaza e Re/ Rama përgëzon familjet e larguara: Hesapet e Lul Kadriut…

| 11:19
SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama ka reaguar me nje mesazh pergezimi per familjet qe preken nga punimet ne Unazen e Re, e qe nje dite me pare u shperngulen ne Shkoze, ne banesat sociale te vene ne dispozicion nga ana e Bashkise se Tiranes.

familjet-unaza-re

Mesazhi i Rames

Përgëzime familjeve të Unazës së Re që po ndahen nga lukunia e Shqupit dhe po përfitojnë sipas ligjit, banesën sociale, bonusin e qerasë trevjeçare apo lekët e shpronësimit për interes publik?Hesapet e Lul Kadriut s’kanë lidhje me interesat e tyre, të Tiranës e Shqipërisë që duam.

familjet-unaza-re1

Familjet e para të cilat preken nga gjurma e Unazës së Re kanë filluar që të futen në banesat sociale në zonën e Shkozës.

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj me heret publikoi fotot nga familjet e para të cilat janë transportuar me automjetet e shërbimit social të Bashkisë së Tiranës në apartamentet që janë mobiluar me të gjitha orenditë dhe me të gjitha pajisjet elektro-shtëpiake.

familjet-unaza-re2

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.