Unaza e Madhe/ Me 10 kg lëndë plasëse, ja kur do të shembet sot ndërtesa 6 katëshe te Astiri (detajet)

| 9:49
SHPËRNDAJE
 

82343951_2878071305547900_603143180795248640_n

Shembja e objektit 6 katësh në zonën e Astirit sot do të bëhet në orën 15:30.

Kështu ka njoftuar Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit. Ky është objekti i fundit në lotin e parë të këtij segmenti që do i hapë rrugën punimeve për Unazën e Madhe.

Në një postim në Facebook, IKMT njofton qytetarët se:

“IKMT do te shembe sot ne oren 15.30 me shperthim te kontrolluar nje objekt 6 katesh ne zonen e “Astir” ne gjurmen ku do te kaloje Unaza e re. Ne trupin e objektit jane hapur 250 furnela (vrima) ku do te vendosen 10 kg lende plasese”.

Te lidhura



Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.