Ulje e ndjeshme temperaturash, sinoptikanët tregojnë si ndryshon moti orët në vijim

| 15:14
SHPËRNDAJE

86935791_860349954404345_7786774629611208704_o

Sinoptikanët paralajmërojnë se duke nisur nga orët e pasdites së sotme, reshjet ndërpriten në të gjithë territorin, për t`ja lënë vendin motit të kthjellët.

Sonte dhe gjatë ditës së premte, vendi do të përfshihet nga moti i qendrueshëm.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se përgjithësisht, do të mbizotërojë moti i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era, do të fryjë nga kuadrati i veriut, mesatare dhe në bregdet e zonat luginore hera herës e vrullshme, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 4 ballë.

Temperaturat, të cilat do të vijnë në rënie të ndjeshme në orët e mëngjesit, do të sjellin ngrica përgjatë akseve rrugore deri në zonat e ulëta.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -6ºC deri në 9ºC
zonat e ulëta -2ºC deri në 16ºC
zonat bregdetare 1ºC deri në 16ºC

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.