UEFA i beson arbitrave shqiptarë, Jorgji vendos drejtësi në ndeshjen për kualifikueset e Botërorit

Mar 26, 2021 | 17:40
SHPËRNDAJE

Enea Jorgji do të vendosë drejtësi në ndeshjen eliminatore mes Armenisë dhe Islandës, e cila do të zhvillohet ditën e diel, duke filluar nga ora 18:00.

jorgji 1

UEFA i ka besuar katërshes së arbitrave shqiptarë, për ndeshjen eliminatore. Ndihmës të Jorgjit do të jenë Riger Çokaj, dhe Rejdi Avdo, teksa arbitër i katërt do të jetë Juxhin Xhaja.

Kujtojmë se Jorgji, i cili mban edhe stemën e FIFA-s në Shqipëri, pak ditë më parë vendosi drejtësi edhe në miqësoren e Kosovë, me këta të fundit që triumfuan me rezultatin 4-0 ndaj Lituanisë dy ditë më parë.

1

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/