U rendit në vendin e katërt në botë/ Meta: Përfaqësim i shkëlqyer i Briken Caljas

Jul 28, 2021 | 15:47
SHPËRNDAJE

calja meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar duke e quajtur një përfaqësim të shkëlqyer të Briken Çaljas në Lojërat Olimpike në Tokio, pasi ai u rendit i katërti në botë, dhe vetëm 1 kg e ndau nga medalja olimpike.

“Në vendin e katërt në botë, vetëm për 1 kg larg medaljes olimpike.

Përfaqësim i shkëlqyer i Briken Caljas dhe një arritje dinjitoze për Shqipërinë! 👏🇦🇱”, shkruan Meta në rrjetet sociale.

© Panorama.al

Te lidhura