U mund pas 1122 ditësh, Mançini e ka me Bonuçin: Nuk bëhen gabime të tilla në këto nivele

Oct 6, 2021 | 23:58
SHPËRNDAJE

Merr fund rekordi i Italisë, e cila pas 1122 ditësh, është mundur në një ndeshje. Humbja 2-1 përballë Spanjës ka eliminuar italianët nga gara për suksesin në Ligën e Kombeve dhe Roberto Mançini mendon se diferencën e bënë vetëm episodet, duke drejtuar gishtin sidomos te kartoni i kuq i Bonuçit.

mancini

“Ndeshjet janë kështu, me raste episodet i ndikojnë. Pjesa e parë mund të mbyllej 1-1 lehtësisht. Ata luajnë shumë mirë teknikisht, por të vjen keq që u mbyll kështu. Duhej të mbeteshim me 11, kemi bërë një gabim që në këto nivele nuk duhet bërë”, tha ai pas sfidës.

“Kartoni i kuq i Bonuçit? Nuk e kam parë, por nuk ndryshon gjë, Leo duhej të tregohej i kujdesshëm në fillim, kur mori të verdhë për protesta. Ishte një paraqitje e mire dhe djemtë duhen përgëzuar për atë që kanë bërë. Vërshëllimat për Donarumën? Më erdhi keq.

Spanja me të rinj? Është e drejtë, Edhe ne mund të luanim me ndonjë të ri më shumë, por janë disa situata që duhen respektuar. Sot, përtej kësaj humbje, na ka dhënë shumë forcë”, theksoi Mançini.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura