U kap në makinë me 863 mijë euro dhe me patentat e Tahirit, ja kur do të zhvillohet seanca për biznesmenin

SHPËRNDAJE

Gjykata e Krimeve të Rënda ka kërkuar masën “arrest me burg” për biznesmenin O.S. që u kap me 863 mijë euro në automjetin e tij në Elbasan.

saimir-tahiri-patentat

 

 

Seanca për biznesmenin O.S. pritet të zhvillohet ditën e nesërme. Biznesmeni u kap me 863 mijë euro dhe patentat e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Çështja për biznesmenin O.S. të arrestuar javë më parë në Elbasan i kaloi Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Kjo pasi, Prokuroria e Elbasanit shpalli moskompetencën për hetimin e O.S.

Hetimi për rastin, i kaloi task-forcës së Krimeve të Rënda, e cila merret me rastet për pastrim parash. Ndërkaq, O.S duhet të vërtetojë burimin e parave që iu sekuestruan.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakI hoqën nga konkurimi këngën në festivalin e RTSH? Reagon Kastro Zizo
Artikulli tjetërVIDEO/ 'Hajduti i bën kërdinë, policia e liron brenda ditës'

S'KA KOMENTE

Comments are closed.