U kap 863 mijë euro në makinë dhe patentat e Saimir Tahirit, gjykata vendos se kur do jap vendimin

SHPËRNDAJE

Pas masës së sigurisë “arrest me burg” të dhënë nga Gjykata e Elbasanit për biznesmenin Orest Sota, i cili u kap me 863 mijë euro, avokatët e tij kanë apeluar çështjen në Gjykatën e Apelit në Durrës.

sota

Por deri më tani nuk ka ardhur një vendim nga Apeli i Durrësit, duke penguar rivlerësimin e masës së sigurisë ndaj biznesmenit te Krimet e Rënda.

Mësohet se Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar “arrest me burg” për biznesmenin O.S.

Pas marrjes së vendimit nga Apeli i Durrësit, pritet që rivlerësimi i masës së sigurisë të bëhet më 20 nëntor.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakEMRAT/ Makina plotë me drogë, arrestohen transportuesit ishin gati për ta shitur
Artikulli tjetër"Mos na tall, hë të paçim sa malet", Rama kapet keq me komentuesit. Ja replikat

S'KA KOMENTE

Comments are closed.