U infektua me koronavirus, ndahet nga jeta komediani i njohur. U shtrua në spital me pneumoni të rëndë

| 12:48
SHPËRNDAJE
 

Komediani i njohur japonez Ken Shimura ka vdekur pasi u infektua me koronavirus.

Shimura kishte simptoma të ngjashme me pneumoninë dhe u nda nga jeta mbrëmjen e së dielës, thanë përfaqësuesit e tij për CNN.

Ai shfaqi simptomat e para, përfshirë lodhjen me 17 mars dhe u shtrua në spital më 20 mars me pneumoni të rëndë. Pas bëri testin rezultoi pozitiv me koronavirus më 23 mars.

Ndarja e tij nga jeta ka shkaktuar pikëllim të thellë në Japoni, ku ëshë quajtur si “Robin Williams i Japonisë”.

Ai nisi karrierën e tij në komedi në vitin 1974 pasi iu bashkua grupit Drifters.

Në Japoni u regjistruan 173 raste të reja me koronavirusit të dielën dhe 68 prej tyre ishin në Tokio.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.