U fshiheshin makinave por harruan se po i vëzhgonin nga…I riu shqiptar arrestohet nga policia duke vjedhur picerinë

| 20:47
SHPËRNDAJE
 

Një 22 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane në Scala, pasi natën midis të shtunës dhe të dielën që lamë pas, tentoi të vidhte një piceri në Osoppo në Verona.

polizia verona via osoppo pizzeria 21.09.2020 - TENTATO FURTO AGGRAVATO-2-2

Rreth orës 1.20, agjentët u lajmëruan nga disa banorë që raportuan praninë e dy individëve që po tentonin të hapnin me forcë derën hyrëse.

Në mënyrë që të identifikonin të dy, dëshmitarët më pas do të kishin përshkruar disa detaje mbi teshat që ata kishin veshur.

Ata theksuan se gjithashtu se, ndërsa makinat kalonin në rrugën përpara, dy të rinjtë e ndërprisnin aktivitetin e tyre herë pas here, duke u fshehur pas disa kutive me lule.

Me të mbërritur policia, të dy u larguan me shpejtësi dhe pas një ndjekje në këmbë, forcat e rendit arritën të arrestojnë vetëm njërin prej tyre.

22 vjeçari, sipas raporteve nga policia, u gjet në posedim të materialit të përshtatshëm për vjedhje. Nga inspektimet e kryera në derën e hyrjes së picerisë, agjentët shpjegojnë se kanë gjetur shenja të dukshme të hapjes me forcë. I riu u arrestua për krimin e “vjedhjes së rëndë në tentativë” dhe u shoqërua në stacionin e policisë. Sot në mëngjes, gjyqtari vërtetoi arrestimin.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.