U eliminuan me penallti nga Spanja, Petkoviç: Kartoni i kuq kushtëzoi gjithë ndeshjen

Jul 3, 2021 | 13:02
SHPËRNDAJE

Trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviç, ka thënë se kartoni i kuq për Frojlerin ndikoi në rezultat dhe skuadra u lodh shumë.

petkovic

“Për fatin e keq, kartoni i kuq kushtëzoi ndeshjen. Nuk e kam parë mirë aksionin, por mendoj se arbitri u tregua i padrejtë me vendimin që mori dhe shumë i hidhur.

Në Angli, ky rast është thjesht faull, por kurrë i keq. Është e vërtetë që e prek kundërshtarin, por vendimi është i ashpër. Duhet të luanim me 1 lojtar më pak për shumë kohë ndaj një ekipi të fortë.

Ishte e vështirë për ne. Jam krenar për lojtarët e mi. Kanë qenë heronj këtë mbrëmje dhe nuk mund t’u kërkoja asgjë më shumë. U heq kapelën dhe nuk kam asgjë për t’u thënë”, ka thënë Petkoviç.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura