U ekstradua në Itali se u kthye i penduar? Flet avokati i Nezar Seitajt: Nuk ka kërkuar të jetë…

| 10:54
SHPËRNDAJE

Avokati i Nezar Seitaj, Detar Hysi ka reaguar ne nje deklarate per mediat, pas reagimeve te shumta qe kane ardhur lidhur me ekstradimin e tij ne Itali.

Pasi PD tha se Seitaj u ekstradua ne momentin qe u kthey si i penduar, avokati sqaron se klienti i tij “nuk ka kerkuar te jete rrefimtar ne ceshtjen e njohur si Habilaj…”

nezar-seiti

DEKLARATA

Nisur edhe nga permasat mediatike qe ka marr ceshtja e klientit tim , dua te sqaroje nepermjer jush, opinionin publik se me pergjegjesine ligjore, klienti im, ne asnje rethane nuk ka kerkuar te jete rrefimtare ne ceshtjen e njohur si Habilaj…

Nisur edhe nga deklaratat politike, deklaroi me pergjegjesine e mbrotjes se i pandehuri Nezar Seiti nuk ka dhene pelqimin ne asnje faze te hetimit edhe procedimit penal, qofte ne vend qofte ne Itali.

Klienti im nuk ka njohje me disa nga te pandehurit e ceshjtes ne hetim. Kjo e ve ate ne pozita te tjera proceduriale te cilat do te dalin gjate hetimit me ndryshimin e mases se arrestit.

Ju falenderoje per mirekuptimin
Avokat Detar Hysi

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.