“U drogova, përdhunova dhe u mbajta si skllave,”- Shokon këngëtarja e famshme: Dielli në zemrën time …

| 10:58
SHPËRNDAJE

Këngëtarja e famshme Duffy zbuloi se është droguar dhe përdhunuar pasi u mbajt rob nga një burrë.

 

Fituesja e Grammy shkroi në Instagram se iu desh kohë të shërohej nga trauma e kaluar.

“Kjo është e vërteta dhe ju lutem më besoni se tani jam në rregull dhe e sigurt,”- shkroi 35-vjeçarja.

Ndërsa më pas shtoi: “U përdhunova, drogova dhe u mbajta si skllave për disa ditë.”

Duffy ka fituar 3 Brit Awards dhe 1 Grammy. Në Brits fitoi në kategoritë British Breakthrough, Best British Female dhe Best British Album.

“Mund ta imagjoni vetë sesa herë kam nisur ta shkruaj këtë. Nuk e di pse është koha e duhur pikërisht tani, ndoshta ngaqë është çliruese për mua. Nuk mund ta shpjegoj. Shumë prej jush pyesin se çfarë ndodhi me mua, ku u zhduka dhe pse. Një gazetar më kontaktoi, gjeti një mënyrë për të arritur tek unë dhe i tregova gjithçka verën e kaluar. Ai u tregua i sjellshëm dhe ndihesha kaq mirë që më në fund po flisja. Tani jam në rregull dhe e sigurt. Sigurisht që mbijetova. Shërimi mori disa kohë. Nuk ka asnjë mënyrë të lehtë për të thënë. Dielli në zemrën time tani shkëlqen,”– përfundoi ajo rrëfimin.

 

 


View this post on Instagram

You can only imagine the amount of times I thought about writing this. The way I would write it, how I would feel thereafter. Well, not entirely sure why now is the right time, and what it is that feels exciting and liberating for me to talk. I cannot explain it. Many of you wonder what happened to me, where did I disappear to and why. A journalist contacted me, he found a way to reach me and I told him everything this past summer. He was kind and it felt so amazing to finally speak. The truth is, and please trust me I am ok and safe now, I was raped and drugged and held captive over some days. Of course I survived. The recovery took time. There’s no light way to say it. But I can tell you in the last decade, the thousands and thousands of days I committed to wanting to feel the sunshine in my heart again, the sun does now shine. You wonder why I did not choose to use my voice to express my pain? I did not want to show the world the sadness in my eyes. I asked myself, how can I sing from the heart if it is broken? And slowly it unbroke. In the following weeks I will be posting a spoken interview. If you have any questions I would like to answer them, in the spoken interview, if I can. I have a sacred love and sincere appreciation for your kindness over the years. You have been friends. I want to thank you for that x Duffy Please respect this is a gentle move for me to make, for myself, and I do not want any intrusion to my family. Please support me to make this a positive experience.

A post shared by @ duffy on

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.