U dënuan me përjashtim nga stadiumi për gjithë sezoni, reagon “Capital Crew”: E keqja ka kapur sportin në Shqipëri

| 15:03
SHPËRNDAJE

Për shkak të incidenteve të ndodhur në derbin e kryeqytetit, mes Tiranës dhe Partizanit, Komisioni i Disiplinës, vendosi të dënojë me përjashtim për gjithë vitin, grupimin ultras të bardhebluve “Capital Crew”.70671727_127709218593457_7555732464560242688_n

Ditën e sotme Tirana do të luajë me Laçin, në një ndeshje që do të zhvillohet pa praninë e tifozëve.

Para kësaj ndeshje ka reaguar edhe tifogrupi i cili u dënua nga FSHF-ja, të cilët nëpërmjet një postimi në “Facebook”,  se u dënuan në mënyrë të padrejtë.

Gjithashtu ata shkruajnë se zemra e tyre është aty ku luan skuadra e tyre, dhe i kërkojnë ekipit të fitojë për tu rikthyer aty ku e meritojnë.

Postimi i plotë:

capital

PANORAMASPORT.AL

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.