Trump më entuziast se kurrë, flet për letrën e Kim Jong Un: Një ditë e mrekullueshme, po pres …

SHPËRNDAJE

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se një letër nga lideri verikorean, Kim Jong Un, për të cilën ai beson se do të jetë pozitive, është në rrugë e sipër, transmeton Reuters.

U.S. President Donald Trump shakes hands with North Korea's leader Kim Jong Un at the Capella Hotel in Singapore

“E di se një letër është duke ardhur tek unë, një letër personale nga Kim Jong Un. Ka arritur në kufi një ditë më parë”, ka thënë ai para gazetarëve.

“Është duke ardhur. Sot është një ditë e mrekullueshme dhe besoj se do të pranojë një letër pozitive”.

Të dy liderët i kanë nisur edhe më parë letra njëri-tjetrit lidhur me programin bërthamor të Koresë Veriore, duke përfshirë edhe mesazhe përmes rrjeteve sociale.

Të enjten presidenti amerikan ka falënderuar Kimin në një postim në Twitter për deklarim të “besimit të palënkundur për presidentin Trump”.  REL

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.