Treni përplaset me makinën te ‘Ura e Gërdecit’, plagoset fëmija 11 vjeç

SHPËRNDAJE

Rreth orës 18:20, tek “Ura e Gërdecit”,  treni i linjës “Tiranë-Durrës” është përplasur me mjetin me targa AA181PJ me drejtues shtetasin F. S., dhe pasagjer shtetasin A. S., rreth 11 vjeç ( djali i F. S.), njoftoi Policia.

Foto ilustruese
Foto ilustruese

“Si pasojë e përplasjes është dëmtuar fëmija i mitur A. S., 11 vjeç, i cili  po dërgohet në spital për ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Po punohet për sqarim të mëtejshëm të rrethanave”, shtuan të njëjtat burime.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.