Transferimi i Ronaldos te Juventus, flet legjenda e Realit: Perez u tregua shumë bujar…

SHPËRNDAJE

Dita e djeshme ka qenë dita e marrëveshjes së shekullit ku Kristiano Ronaldo do të luajë nga sezoni i ri me ekipin e Juventusit. Këtë kalim te skuadra e “Zonjës së Vjetër” e ka komentuar dhe ish lojtari i Realit të Madridt, Amansio Amaro.

hqdefault

Amaro që ka luajtur për Realin ën vitet 60’-70’ ka thënë:: “Presidenti Florentino Perez është treguar bujar me Cristiano-n, mund të kishte kërkuar më shumë për transferimin e tij. Por Cristiano do të pendohet që ka lënë Real për Juventus”.

kristiano-ronaldo7

Ai ka folur edhe për Leo Mesin ku ka thënë:  “Për shkak të stilit të tij dhe të finteve, në kohën time do të kishte shkuar më shumë se një herë në sallën e operacionit”.

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.