Topalli ankohet te gjermanët për Bashën: Ai nuk lëshon karrigen, rrënoi PD-në

SHPËRNDAJE

Ish-deputetja dhe kryeparlamentarja demokrate Jozefina Topalli jep alarmin per mbetjen e vendit pa opozite dhe thekson se ky eshte rreziku me i madh qe i kanoset vendit, duke leshuar akuza direkte ndaj kreut aktual, Basha, i cili sipas saj nuk po leshon karrigen dhe po rrenon PD.

topalli

Ne nje postim ne faqen e saj ne FB, Topalli njofton se ia ka shprehur kete shqetesim shume te madh Dr. Joachim Pfieffer ( zedhenes i grupit parlamentar CDU/Csu ne Bundestag per ekonomine dhe energjine dhe Elke Kreiser.

Postimi i Topallit 

Vendi pa opozite!

Me Dr. Joachim Pfieffer ( zedhenes i grupit parlamentar CDU/Csu ne Bundestag per ekonomine dhe energjine , dhe Elke Kreiser.
Ata ishin njohur me rezultatin rrenuews te Opozites me 25 qershor .
Bashkebiseduam per zhvillimet e fundit politike.

I njoha ata me kercenimin qe shfaqet pas rreth gati 3 dekadash, kur nje kryetar partie ( i vete shpallur i vetengrire), nuk leshon karrigen, edhe pasi ka rrenuar partine qe drwjtoi, me 230 mije vota me pak , ose me nje renie rreth 35% me te thelle nga humbja e fundit, ne kushtet e qeverise me te keqe te Edi Rames.

Une shpreha shqetesimin e thelle per rrezikun e mbetjes se vendit edhe pa nje opozite te vertete, si gjeja me kercenuese per nje vend qe ka jetuar 50 vite ne diktature .

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.