“Top Channel” shkarkon Sokol Ballën si drejtor informacioni, kush e zëvendëson

SHPËRNDAJE

“Furtuna” që ka kohë në Top Channel, te cilit i jane larguar disa gazetare te njohur por edhe aktore, duket se ka prekur edhe Sokol Ballen, i cili deri me sot mbante postin e drejtorit te Informacionit ne televizionin kombetar.

sokol-balla

“Panorama” mëson se Top Channel ka shkarkuar nga detyra Sokol Ballen dhe ne vend te tij eshte emëruar gazetari Endri Xhafo.

Ky i fundit do te qendroje ne postin e drejtorit te Informacionit deri ne nje moment te dyte kur te mblidhet Bordi drejtues i televizionit per te emeruar drejtorin e ri.

Xhafo kishte vetem 2 muaj qe ishte larguar nga ABC News dhe ishte rikthyer ne Top Channel serish.

Motivi i shkarkimit te Balles nga ky post mbetet ende i paqarte, por mesohet se ai do te vazhdoje te moderoje emisionin “Top Story”.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakAvokates në Tiranë i djegin makinën natën, zbardhen dëshmitë në polici
Artikulli tjetërRama uron shqiptarët me këto foto: Kur qeverisnin ata që sot bërtasin...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.