TOKIO 2020/ Shkëlqen Erkand Qerimaj, renditet i pari në baterinë B

Jul 31, 2021 | 9:50
SHPËRNDAJE

Arritje e madhe për sportin shqiptar mbi të gjitha për peshëngritësin, Erkand Qerimaj i cili në garën e tij të sotme doli në vendin e parë në kategorinë B të Lojërave Olimpike “TOKIO 2020”.

erkand qerimaj

Peshëngritësi shqiptar garonte në kategorinë 81 kilogramë në stilin e shkëputjes dhe shtytjes dhe e përmbylli rezultatin me 338 kilogramë në total në dygarësh.

Ai e filloi garën me 151 kilogramë, më pas me 155 kilogramë dhe në të fundit me 157 kilogramë.

qerimaj

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura