“Toka e djegur dhe e lagur në gjak”- Ushtria ukrainase publikon pamjet e luftës me Rusinë: ‘Ujqërit e 3-të’ në stuhinë…

Sep 17, 2023 | 20:39
SHPËRNDAJE

Ushtria ukrainase ka ndarë disa pamje të rënda të luftimeve me trupat ruse.

lufta ukraine

Blogu ushtarak “Operativno_ZSU”, ka publikuar pamjet e skuadrës “ujqërit e 3-të”, duke shkëmbyer të shtëna me armë zjarri e artileri kundrejt forcave agresore ruse.

“Ujqërit e 3-të në stuhinë Andriivka, përkundër humbjeve, zjarrit të dendur të artilerisë armike dhe rezistencës së dëshpëruar të armikut. Kështu duket tani fushëbeteja, toka e djegur e lagur në gjak, e mbushur me kufoma”, thuhet në mesazhin e ushtrisë ukrainase.

Pamjet kanë bërë bujë në Twitter.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura