Tjetër lajm i trishtë për bluzat e bardha/ Dy infermierë humbasin jetën nga koronavirusi

Mar 2, 2021 | 23:56
SHPËRNDAJE

Dy infermierë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Lajmin e bën të ditur Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë.

inferm

Si pasojë e Covid-19, ditën e sotme është ndarë nga jeta një infermieri nga Mati Nerim Vaçi. Shoqata e Infermiereve i shpreh ngushellime familjes dhe kolegeve”- shkruan shoqata.

Ndërkohë, një tjetër infermiere në Lushnje ka ndërruar jetë nga virusi potencialisht vdekjeprurës.

Serish humbje jete mes Infermiereve nga covid-19. Infermierja nga Lushnja ka nderruar jete pas betejes me kete semundje. Shoqata e Infermiereve i shpreh ngushellime familjes se Erjoles dhe kolegeve te saj”- shkruan më tej.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.