Tjetër braktisje për Putinin, gjashtë vende po planifikojnë të refuzojnë…

SHPËRNDAJE

Tjetër braktisje për Rusinë. Pas dëbimit nga 23 shtete, të 137 diplomatëve rusë në kuadër të reagimit global ndaj helmimit ish-spiuni rus në Britaninë e Madhe, Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia në Salisbëri, disa shtete po planifikojnë të bojkotojnë marrjen pjesë në ceremoninë e hapjes së Kupës së Botës që do të zhvillohet më 14 Qershor në Moskë, shkruan “The Sun”.

putin-5-750x445

Mësohet se janë gjashtë vende të cilat janë duke planifikuar të refuzojnë ftesat që i janë bërë nga Moska.

Mësohet se janë zyrtarët nga Polonia, Islanda, Danimarka, Suedia, Australia dhe Japonia që janë të gatshëm të mos shkojnë në Moskë.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.