Tiranë/ Ministri Ahmetaj viziton kantierin e punimeve në lagjen 5 maji

Feb 27, 2021 | 17:28
SHPËRNDAJE

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka vizituar ditën e sotme kantierin e punimeve në lagjen 5 maji, në Tiranë.

arben ahmetaj

Bëhet e ditur se puna në këtë kantier do të mbarojë për 14 muaj, ndërsa përshkruhet nga qeveria se do të jetë një nga qendrat urbane, ekonomike, sociale më moderne në Shqipëri dhe një qendër e dytë e Kryeqytetit.

Në të parashikohet të jenë rreth 3500 apartamente për 11 mijë banorë, 5 objekte publike ndër të cilat edhe godina e përbashkët e tatime-doganave, 3 objekte arsimore, një shkollë profesionale dhe qendra e IT “Netëork 42”.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.