Thaçi takon nesër Vuçiçin: Po pres me padurim të diskutoj

SHPËRNDAJE

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pritet të përballen nesër në një panel diskutimi në, “European Forum Alpbach”.

Në këtë panel do të diskutohet për perspektivat e ardhshme të Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian.

thaci vucic

Përveç Thaçit dhe Vuçiçit do të jetë edhe Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor dhe Johannes Hahn, komisioner i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë.

Këtë e ka bërë të ditur vet presidenti Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Twitter. Ai ka shkruar se është duke pritur me padurim.

“Pres me padurim të diskutoj perspektivat e zgjerimit të BE në “Rorumalpbach, një nga forumet më të rëndësishme të debatit social, politik dhe ekonomik në Evropë”, ka shkruar Thaçi.

Express

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakTjetër tërmet godet vendin, ja ku u zhvendos epiqendra dhe sa ballë
Artikulli tjetërVihet në pranga komandanti i Lëvizjes Çetnike në Serbi

S'KA KOMENTE

Comments are closed.