Test psikologjik: Zgjidhni një imazh dhe zbuloni se si i trajtoni të tjerët

Sep 16, 2021 | 15:10
SHPËRNDAJE

A jeni gati të zbuloni se sa e vështirë apo e lehtë është të komunikosh me ju? Ky test do t’ju zbulojë se si i trajtoni të tjerët, shkruan “Italia Feed”.

Nëse keni zgjedhur:

Nr.1

Kjo zgjedhje shënon një moment në jetën tuaj. Në fakt, duket sikur mund t’ia besoni sekretin tuaj dikujt që nuk e njihni!

Zgjedhja e një pëllumbi tregon pakujdesinë me të cilën shprehni mendimet tuaja: nuk ju intereson se çfarë efekti do të ketë tek të tjerët.

Sidoqoftë, jini të kujdesshëm: kur neglizhoni mënyrën se si flisni me njerëzit e tjerë, do të gjendeni në situata që mund të bëhen shumë të pakëndshme.

Nr.2

E qartë, e saktë, koncize. Ju jeni shumë të mirë në komunikim. Ata që zgjedhin alfabetin tradicional kanë ide shumë të qarta!

Për ju, biseda ose komunikimi me të tjerët është një pjesë jashtëzakonisht e rëndësishme e jetës dhe kjo është arsyeja pse dëshironi që mesazhi juaj të jetë sa më i drejtpërdrejtë që të jetë e mundur.

Letra ku mund të shprehni mendimin tuaj është mjeti më i mirë për komunikim të drejtpërdrejtë me njerëzit. Është e rëndësishme që të jeni të qartë për të gjithë atë që besoni ose mendoni. Ju keni lindur për të bashkëvepruar me të tjerët.

Nr.3

Nëse keni vendosur të përcillni mesazhin në valët e detit, nuk ka dyshim: ju jeni një ëndërrimtar i vërtetë. Gjëja më e rëndësishme për ju është të komunikoni me veten: nuk ju intereson nëse apo kur mesazhi juaj arrin tek të tjerët.

Kjo zgjedhje sinjalizon dëshirën që fjalët tuaja të enden dhe të arrijnë te një bashkëbisedues. Mënyra se si komunikoni është shumë e pazakontë dhe njerëzit nuk kanë gjasa ta kuptojnë menjëherë atë çfarë nënkuptoni. Prioriteti juaj është t’i lini mendimet të rrjedhin lirshëm.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/