Tërmeti katastrofik/ Çfarë duhet të bëni për t’u strehuar në hotel, ja hapat që duhet të ndiqni

| 14:33
SHPËRNDAJE

Nderkohe qe kemi ende bilanc paraprak per situaten e demeve te termetit katastrofik ne vend, qe la pas 51 viktima, kryeministri Edi Rama ka perseritur edhe sot ne mbledhjen e jashtezakonshme te Qeverise, se banoret e prekur nga termeti do te strehohen ne hotele.

durress

Ne cadra sipas tij, do te rrine vetem ata banore qe nuk duan te shkojne ne hoetele per shkak te lidhjes me token, apo bagetine, e atyre do t’u sigurohen cadra te standardeve si te ishin qytetare te BE-se.

Per te gjithe ata banore qe jane te interesuar te shkojne ne hotel, duhet te mbajne parasysh keto hapa. Ja cfare duhet te bejne:

Ja hapat qe duhet te ndiqni per t’u strehuar ne hotele

1. Drejtohuni tek njësia administrative
2. Merrni vërtetim me vulë nga administratori që ndërtesa juaj është e pabanueshme dhe keni nevojë për strehim
3. Me vërtetimin paraqituni tek bashkia tek sporteli
4. Nga bashkia do të niseni në mënyrë të organizuar drejt hotelit

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.