Tërmeti i fuqishëm që ‘shkundi’ Korçën, IGJEUM jep të dhënat: Ja sa pasgoditje janë ndjerë deri tani

SHPËRNDAJE

Pas termetit te forte qe shkundi Korçen mengjesin e sotem, me magnitudë 5.2, e qe nxori ne rruge mes panikut dhe frikes banoret, 11 lekundje te tjera jane regjistruar deri me tani. 

IGJEUM raporton se goditja e pare eshte pasuar me 11 lekudnje te tjera, per fat me magnitide qe ka ardhur ne ulje.

Sipas IGJEUM lekundja e pare e forte, ishte me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter dhe ka tronditur qytetin juglindor, në 06. 25 me oren lokale. Epiqendra e termetit ka qene 3 km ne Veri Lindje te Miras dhe 11 km ne Juglindje te Korces.

Pas saj, 11 lekundje te tjera jane ndjere edhe nga banoret, por shume me te lehta.

E fundit eshte regjistruar ne oren 11:14 me magnitude 1.8 dhe epiqender ne Nikolice te Korces. Nderkohe qe goditja me e forte pas asaj te mengjesit, ka qene me magnitude 2.9 dhe epiqender 12 km ne Jug te Korces.

ter1

ter2

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.