Tërmeti i fortë në Zagreb, shikoni si pëson shembje Fakulteti i Mjekësisë. Pak para lëkundjeve, rreth tij vihet re…

| 9:38
SHPËRNDAJE

wwww-1

Të shtunën pas mesnate, duke u gdhirë e diela e fundjavës që lamë pas, tre tërmete goditën Kroacinë, më i madhi me magnitutë 5.3 ballë i shkallës rihter, në Zagreb.

Tashmë një video virale tregon momentet kur Fakulteti i Mjekësisë në Zagreb, pëson shembje nga lëkundjet e forta të tokës.

Siç u raportua nga mediat vendase, lëkundjet shkaktuan 17 të lënduar, ndërsa një 15 vjeçare është në gjendje të rëndë dhe mjekët po luftojnë që ta mbajnë në jetë.

Ajo që bie në sy në video, janë disa mace përreth godinës, disa sekonda para se të nisnin lëkundjet e tokës, janë larguar me shpejtësi.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.