VIDEO/ Një adoleshent viktima e parë nga tërmeti i fortë në Zagreb

| 9:46
SHPËRNDAJE

Një fëmijë 15-vjeçar është viktima e parë e një tërmeti që tornditi Zagrebin mëngjesin e sotëm, konfirmoi këtë të diel Instituti e Mjekësisë Emergjente në kryeqytetin kroat.

324710_tan2020-3-22-83953263-1_f

“Ne morëm një raport për shembjen e ndërtesës në Gjorgjiceva 13. Një ekip i ambulancës doli në terren dhe gjetëm një fëmijë të dëmtuar rëndë, i cili nuk tregoi më asnjë shenjë jete”- tha Zarko Rasic, kreu i Institutit të Mjekësisë Urgjente.

Tërmeti me magnitudë mbi 5.3 ka shkaktuar dëme të shumta në ndërtesa.

FOTO/ Tërmeti shkakton dëme në Kroaci. Qeveria thirrje qytetarëve: Ruani distancimin social dhe…

Lëkundje të forta tërmeti, mësoni epiqendrën

 

 

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.