Tërmet i fortë në vend me magnitudë 5.2, ja ku ishte epiqendra

| 7:46
SHPËRNDAJE

Një lëkundje e forte termeti ka rikthyer panikun ne vend. IGJEUM raporton se termeti eshte regjistruar ne oret e para te mengjesit te sotem ne Korce.

Sipas IGJEUM lekundja ka qene me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter dhe ka tronditur qytetin juglindor, në 06. 25 me oren lokale.

Epiqendra e termetit ka qene 3 km ne Veri Lindje te Miras dhe 11 km ne Juglindje te Korces.

Nuk ka ende te dhena per demtime ne zonat ku eshte ndjere me shume termeti.

1

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.