Protestuesit me flamurin e Serbisë në komunën e Zveçanit! KFOR vendos tela me gjemba përreth godinës

May 31, 2023 | 9:09
SHPËRNDAJE

Protestuesit ka mbërritur në komunën e Zveçan me flamurin e Serbisë.

flamur serb

Sipas REL, sot ka pasur prani më të madhe protestuesish, në krahasim me një ditë më parë.

Situata duket e qetë dhe në mesin e protestuesve ka një numër të madh të të punësuarve në institucionet që punojnë në sistemin e Serbisë.

Ish-kryetari i Kuvendit Komunal të Zveçanit, Sërgjan Millosavleviç, përsëriti kërkesat e protestuesve që lidhen me tërheqjen e njësive speciale të Policisë së Kosovës dhe të kryetarëve shqiptarë nga komunat me shumicë serbe në veri.

kosove zvecan

Misioni i NATO-s, KFOR, ka ngritur tela me gjemba përreth godinës së komunës./REL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura