Tension në kufirin mes Greqisë dhe Turqisë/ Të shtëna me armë zjarri, arrestohet ushtaraku

SHPËRNDAJE

Një situatë e tensionuar është shënuar ditën e sotmem në zonën kufitare mes Turqisë dhe Greqisë në Evros, pasi është ndaluar një ushtarak turk.

Sipas mediave lokale, ushtaraku është ndaluar në brendësi të territorit grek, por ende nuk dihen rrethanat, ndërsa burime mediatike bëejnë me dije se ka pasur të shtëna me armë  në ajër.

Situata mund të jetë delikate në këtë rast, pasi kujtojmë se disa muaj më parë dy ushtarakë grekë u ndaluan prej një patrulle turke dhe u mbajtën për 4 muaj në një burg ushtarak turk.

ushtariii
 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPesë pozicionet e duhura në marrëdhënien intime, çifti nuk do të mërzitet kurrë
Artikulli tjetër"Kurrë nuk e njohim pavarësinë e Kosovës", Vuçiç përgjenjeshtron Thaçin: Nuk dua të...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.