Temperatura nën zero dhe reshje të dendura dëbore, Rama nxjerr pamjet, ja si duken qytetet e mbuluara nga bardhësia

Jan 22, 2022 | 8:26
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga disa qytete të vendit që janë përfshirë nga i ftohti i acartë me temperatura shumë të ulëta dhe reshje të dendura dëbore.

Rama thotë se autoritetet përkatëse po punojnë “me të gjitha kapacitetet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës në zonat e mbuluara me dëborë”.

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me punën që vijon papushim me të gjitha kapacitetet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës në zonat e mbuluara me dëborë, ju uroj një fundjavë të qetë”, shkruan Rama.

acar1 acar2 acar3 acar4 acar5 acar6 acar7 acar8 acar9

© Panorama.al

Te lidhura