Telashe për Piolin, dy titullarë të Milanit dëmtohen që në pjesën e parë të ndeshjes

Oct 1, 2022 | 22:00
SHPËRNDAJE

Milani luan këtë javë një ndeshje të rëndësishme në Ligën e Kampioneve ndaj Ccelsit ku mund të jetë në lojë kreu i grupit dhe kualifikimi. Por për trajnerin Pioli nuk do të jetë edhe aq e thjeshtë të ndërtojë formacionin, pasi mungesat për dëmtime sa vijnë e shtohen në këto momente.

bandicam 2022-10-01 21-17-31-768

Në pjesën e parë të sfidës së Serisë A ndaj Empolit, njëri pas tjetrit lanë fushën për shkak të problemeve fizike Salemakers dhe Kalabria. I pari ishte belgu i cili shfaqi probleme muskulore dhe kërkoi menjëherë ndërrim, duke u larguar vetë nga fusha e lojës.

Më pas e kishte radhën mbrojtësi i cili u desh të shoqërohej jashtë me barelë në minutën e 39-të të sfidës, duke detyruar Piolin që të bënte zëvendësimin e dytë. Probleme jo të vogla për teknikun i cili në këto momente ka të dëmtuar edhe Hernandez, Menja, Origi dhe Florenci, pa llogaritur këtu Ibrahimovicc për të cilin duhet kohë para se të kthehet.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura