Telashe për Lacion, prokuroria hap hetim kundër tyre. Shkak bëhet… Milani

Sep 17, 2021 | 19:36
SHPËRNDAJE

Lacio është futur disa telashe të panevojshme. Prokuroria federale ka hapur hetim ndaj bardhekaltërve pas ankesës së paraqitur nga Milani, pasi kundrejt mesfushorit Bakajoko kishin veshur një lume thirrjesh raciste. 

milan

Milan dhe Lacio u ndeshën në fundjavë në një ndeshje ku kuqezinjtë triumfuan pastër me rezultatin 2-0. Por pas ndeshjes, mesfushori Bakajoko u ankua se ishte ndjerë i fyer pas disa thirrjesh diskriminuese që kishte dëgjuar në shkallët e stadiumit.

Milani e mori seriozisht duke depozituar një ankesë në prokurori, dhe reagimi I këtyre të fundit ka qenë i menjëhershëm.

Prokuroria do të grumbullojë videot e ndeshje për bazë materiale, dhe pasi të përfundojë hetimi do të merret dhe një vendim përfundimtar për këtë çështje.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura