Të shtëna me armë zjarri në qendrën tregtare, dëshmitë: Jam mbyllur në tualet, është tmerr

SHPËRNDAJE

Kaos e panik ne nje qender tregtare ne Toronto. Mediat e huaja raportojne se pati te shtena me arme zjarri, qe si u sqarua me pas erdhi pas nje perleshjeve ne te cilen u perfshine se paku 6 burra. Per pasoje qendra ‘Yorkdale’ u evakuua nga policia, nderkohe qe per fat nuk u shenuan viktima.

Dëshmitarët kane treguar se ishte nje tmerr i vertete ajo qe perjetuan, kur nxitonin te gjiothe te gjenin daljen per te shpetuar. Sipas policise, ngjarja ka ndodhur pas një konflikti mes dy grupeve rivale.

Nje nga deshmitaret shkruan ne rrjetete sociale se po qendron i mbyllur ne “tualetin e dyqaneve te mi se bashku me klientet, pasi ka te shtena me arme”.

2

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakEmigrimi në SHBA/ A më kthehen paratë që dhashë garanci për të afërmin? Avokati sqaron procedurat
Artikulli tjetër"The Economist" dekonspiron planin e vërtetë të Thaçit dhe Vuçiçit

S'KA KOMENTE

Comments are closed.