“Të shkatërroj ekonominë nëse i kalon limitet”- Erdogan “injoron” kërcënimet e Trump, gati të fillojë operacionin kundër kurdëve në Siri

| 21:28
SHPËRNDAJE

Turqia duket se është gati të përmbushë kërcënimin  e saj, ndërsa tha se është gati të fillojë operacionin ne veri-lindje të Sirisë, operacion i cili do të synonte edhe forcat kurdë, aleatë të gjatë me SHBA.

Njoftimi erdhi pasi Presidenti Trump urdhëroi tërheqjen e trupave amerikane nga zona kufitare, një veprim që u dënua gjerësisht brenda dhe jashtë vendit.

_109158032_889aef78-1283-4851-b030-884dc417cb6f

Ditën e djeshme, me një postim në Twitter, Presidenti i SHBA, Donald Trump, kërcënoi Turqinë se do t’i shkatërronte ekonominë, nëse “i kalonte limitet”

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.