Të rinjtë shqiptarë rrahin gjermanin dhe i vjedhin shtëpinë, qeni i fqinjes jep alarmin dhe…

| 18:51
SHPËRNDAJE

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia gjermane në Barmbek-Süd. Dy 20-vjeçarët dyshohet se kanë hyrë në një apartament dhe kanë sulmuar pronarin.

polizei

Ngjarja ndodhi natën e së premtes që lamë pas. Të dyshuarit sipas mediave gjermane, ishin ngjitur në fasadën e shtëpisë në një ballkon në katin e dytë dhe hynë në apartament përmes derës.

Atje u përballën me pronarin, por e sulmuan dhe teksa njëri prej tyre e mbante, tjetri zhvillonte kontrolle për sende me vlerë në shtëpi. Pas kësaj, të rinjtë u larguan nga banesa përmes një dritareje tjetër.

Një fqinj i viktimës ishte zgjuar më parë nga qeni i saj që lehte. E vetëdijshme për atë që po ndodhte, ajo thirri policinë.

Ndërsa burrat po zbriznin poshtë fasadës së shtëpisë, disa ekuipazhe të patrullave policore arritën në vendngjarje dhe i arrestuan.

Oficerët gjetën disa bizhuteri që ata kishin vjedhur nga banesa e viktimës së tyre.

Viktima pësoi lëndime në kokë si rezultat i bastisjes, kështu që ai u transportua në spital me një ambulancë për trajtim të mëtutjeshëm pa rrezik për jetën.

Urdhër arrestimi është lëshuar kundër të dy burrave, ndërsa hetimi vazhdon.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.