“Të hapen listat”, kreu i PR, Mediu: Propozimi i fundit i Ramës tregon qartë se ai ka synim që…

| 17:31
SHPËRNDAJE
 

Kryetari i Partise Republikane, Fatmir Mediu, ka theksuar, gjate mbledhjes se degës së Partisë Republikane për Tiranën, se Kodi Zgjedhor duhet të mbarojë sa më parë.mediu2

Sipas Mediut, propozimi i opozitës për t’ju drejtuar OSBE/ODIHR është në shërbim të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, e bazohet në marrëveshjen për Këshillin Politik në janar.mediu1

“Partia Republikane kërkon të hapen listat dhe propozimi i fundit i Edi Ramës tregon qartë se ai është për lista të mbyllura dhe ka për qëllim të ndalojë koalicionin e qytetarëve me opozitën kundër regjimit korruptiv që ka ndërtuar”- ka theksuar ai.mediu

Nderkohe, kryetari i PR per Tiranën, Blendi Sulaj, theksoi se dega e Tiranës është e përgatitur për zgjedhjet dhe nëse Partia Republikane gjithnjë ka fituar 1 deputet në Tiranë, me punën dhe organizimin e PR, do marrë më shumë se 1 deputet.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.