Tare nuk ndalet, sjell një tjetër shqiptar tek Lacio

SHPËRNDAJE

Igli Tare vazhdon të pasurojë klubin e Lacios me shqiptarë. Sot, tek ekipi i të rinjve të klubit kryeqytetas, ka ardhur edhe shqiptari i lindur në Pistoia, Galip Arapi, mesfushor vetëm 17-vjeç.

arapi

Arapi ka lindur në Itali, por ka zgjedhur që të përfaqësojë kombëtaren kuqezi. Tek ekipi i të rinjve, ndërkohë janë edhe disa lojtarë të tjerë me origjinë shqiptare, portieri Marko Alia, mbrojtësi Serxho Kalaj, si dhe sulmuesit Beli Lukaj dhe Progon Maloku.

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakANALIZA/ Zheji: Pushimet e shkurtra të opozitës që duken të gjata, dhe KM-ja që mban gjithmonë një 'sy shkelur' ndaj dobësive të saj
Artikulli tjetër“Doja ti vrisja vajzat që të mos vuanin”, zbardhet dëshmia e gruas që i dogji banesën bashkëjetuesit

S'KA KOMENTE

Comments are closed.