Talenti i Olimpiakosit refuzon Greqinë: Dua Shqipërinë (Video)

| 21:17
SHPËRNDAJE

Gjatë ditës së sotme në media doli lajmi se 18-vjeçari shqiptar Marius Vrushaj kishte pranuar ftesën e kombëtares greke për të debutuar në ekipin U-19.

Marius Vrushaj

Por është vetë mesfushori i Olimpiakosit ai që hedh poshtë këto informacione në një prononcim me video në gjuhën shqipe. Djaloshi i lindur në Berat thotë se ndjehet i vlerësuar nga interesimi i grekëve, por thekson se dëshira e tij është të luajë për Shqipërinë.


“Ky është një vlerësim për mua. Secili do të luajë me Kombëtaren. Jam lindur në Shqipëri dhe me Kombëtaren e Shqipërisë dua të luaj”, thotë 18-vjeçari, i cili megjithatë nuk është kontaktuar nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Vrushaj gol me Olimpiakosin

Mesfushori i datëlindjes ’98 ka spikatur me ekipin e U-20 dhe para pak ditësh firmosi kontratën e parë si profesionist, duke iu bashkuar skuadrës A të Olimpiakosit.

Vrushaj Olimpiakos

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.