Takimi me ministrin Ahmetaj, reagon ambasada e SHBA. Çfarë kërkoi ambasadorja Kim

Feb 14, 2020 | 9:13
SHPËRNDAJE

ahmetaj kim

Ambasadorja e SHBA-se ne vendin tone ka zhvilluar dje nje takim me ministrin e Shtetit per Rindertim, Arben Ahmetaj.

Me nje shenim ne faqen e vet ne Faceboook, ambasada amerikane teksa shkruar per kete takim te zhvilluar mes tyre jep detaje rreth asaj qe eshte nenvizuar ne bisede.

“Ambasadorja Kim u takua me Ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj më 13 shkurt. Ata diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u prekën nga tërmeti tragiik i nëntorit. Ambasadorja nënvizoi përgjegjësinë e qeverisë për të siguruar transparencë dhe llogaridhënie për fondet e përdorura për rindërtim. #SHBAQendronKrahShqiperise“- shkruan Ambasada e SHBA.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.