Sulmoi Panaritin, deputeti i LSI-së, dhëmbë për dhëmbë me Braçen: A e di ti se….

| 9:55
SHPËRNDAJE

Pas akuzave të deputetit të PS-së Erjon Braçe për ministrin e Bujqësisë, Panariti ka reaguar deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu.

perparim-spahiu-1-c1200x600

Në një postim në faqen e vet në FB, ai shkruan se përgjegjëse për situatën për të cilën ngre shqetesim Brace eshte indiferenca ndaj kerkesave qe jane bere nga ministria, d dhe buxheti historik sipas tij me i uleti ndonjehere per bujqesine.

Postimi i Spahiut

Dhjetë herë më pak se Maqedonia, pesë herë më pak se Kosova është buxheti ynë për Bujqësinë. Asnjëherë nuk ju përgjigjët kërkesave të Ministeisë së Bujqësisë për më shumë fonde madje ky është viti historik me buxhetin më të ulët.
Po verifikojmë dëmet që shkaktoi moti në frutikulturë, Dibër e Korçë. Ju lutem si kryetar i komisionit të ekonomisë të kontribuonit maksimalisht për kompesimin total të tyre ashtu siç do kërkoja fonde shtesë për subvencionimin e fermerëve që shesin nën kosto. Ska faje dhe zgjidhje tjetër!
Prandaj LSI, e Para pasi do 5 fishojë buxhetin për bujqësinë!

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.