Sulmi në bazën amerikane i mori jetën tre personave dhe plagosi tetë tjerë, SHBA: Akt terrorist, dëbohen 21 kadertë sauditë

| 9:00
SHPËRNDAJE

Akt terrorist e kanë cilësuar autoritetet amerikane sulmin e 6 dhjetorit në bazën e tyre ushtarake në Florida, ku mbetën të vdekur 3 kadetë dhe tetë të tjerë u plagosën.

pjimage (40)

Kështu për këtë ngjarje të rëndë Shtetet e Bashkuara kanë dëbuar njëzet e një kadetë sauditë.

Më 6 dhjetor kadeti 21-vjeçar Mohammed Alshamrani kishte hapur zjarr në bazën e Pensacola duke vrarë tre kolegë dhe duke plagosur tetë të tjerë.

I riu ishte vrarë më pas nga policia. Hetimet u vonuan për shkak të vështirësive të autoriteteve në çkodimin e celularëve të agresorit.

anija viktima viktima 1

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.